دومین دوره آموزشی تربیت مدرس در اتاق تهران آغاز به کار کرد

همکاری اتاق تهران و موسسه ترویج کسب‌وکار اتریش برای تربیت مدرس

تاريخ 1395/09/20 ساعات 08:11

با استقبال فعالان بخش خصوصی و اعضای اتاق تهران، دوره دوم تربیت مدرس به روش لنا در اتاق تهران آغاز شد تا دانش‌پذیرانی که در مصاحبه ورودی پذیرفته شده‌اند در کلاس‌های آموزشی که توسط اساتید برجسته موسسه ترویج کسب‌وکار اتاق بازرگانی اتریش (WIFI) برپا می‌شود، شرکت کنند. دوره تربیت مدرس به روش لنا، دوره پیش‌نیاز جهت تربیت مدرس در رشته‌های مدیریت صادرات، کارآفرینی و مدیریت بنگاه‌های اقتصادی است.

این دوره با همکاری اتاق تهران و موسسه ترویج کسب و کار اتریش و در راستای توافق‌نامه همکاری این دو نهاد بخش خصوصی برگزار می‌شود. در دوره دوم تربیت مدرس به روش لنا، پس از اطلاع‌رسانی‌های انجام شده توسط اتاق تهران، نهایتا 16 نفر از طریق  مصاحبه حضوری که توسط نماینده موسسه ترویج کسب و کار اتریش انجام گرفت، پذیرفته شدند و از روز دوشنبه 15 آذر ماه سال جاری کلاس آغاز شد. این دوره آموزشی پنج روز به طول خواهد انجامید و به فراگیرانی که موفق به گذراندن دوره شوند گواهینامه معتبر از سوی موسسه ترویج کسب‌وکار اتریش و اتاق تهران اعطا می‌شود.

پس از گذراندن دوره آموزشی بر اساس روش یادگیری لنا (LENA) ، مدرسان می‌توانند نسبت به شرکت در دوره‌های آموزشی تربیت مدرس در رشته‌های مدیریت صادرات، مدیریت بنگاه‌های اقتصادی بر اساس شایستگی و کارآفرینی اقدام کنند.
 
این دوره‌ها در راستای تقویت تشکل‌های اقتصادی و آموزش اعضای زیرمجموعه تشکل‌هاست. فراگیران قبل از ورود به دوره‌های مذکور ابتدا باید با مدل یادگیری موسسه ترویج کسب و کار اتاق بازرگانی اتریش که لنا نام دارد آشنا شوند. این مدل به پیروی از آخرین تحقیقات در آموزش و یادگیری و بر اساس آموزش‌های به روز و فعالیت‌های موسسه ترویج کسب‌وکار اتریش طراحی شده است.
 
اساتید این دوره از مدرسان صاحب‌نام و برجسته این موسسه هستند. متقاضیان  در این دوره، مفاهیمی چون اصول آموزش، اصول پایه‌ای یادگیری، تعریف نقطه‌نظر خود، ضوابط«S PASS» در آموزش و یادگیری و روش‌های عملی آموزش فراگیران را می‌آموزند. شرایط حضور در این دوره نیز چنین است که مدرسان باید حداقل از هفت سال تجربه حرفه‌ای مفید برخوردار بوده و سابقه فعالیت‌های آموزشی و تدریس داشته باشند. حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی و حداقل سن نیز 28 سال است. ضمن آنکه این دوره به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و فراگیران باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند.

دوره نخست تربیت مدرس به روش لنا نیز  از 22 آبان ماه آغاز شد که تا روز چهارشنبه 26 آبان ادامه داشت. لازم به ذکر است تمام شرکت‌کنندگان از این دوره رضایت کامل داشتند و نسبت به برگزاری دوره های مشابه اظهار علاقمندی کردند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونيکي
تلفن
نظر