اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار می‌کند

دوره آموزشی اطلاعات ارزی در واردات و صادرات

تاريخ 1397/07/18 ساعات 12:36

موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق بازرگانی تهران (ITECC) یک دوره آموزشی با عنوان «اطلاعات ارزی در واردات و صادرات» برگزار می‌کند.

برنامه‌های آموزشی پارلمان بخش خصوصی پایتخت در سه ماهه سوم سال نیز با دوره‌های فشرده و کارگاه‌های متعدد برای فعالان اقتصادی، صاحبان کسب‌وکار و تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی دنبال می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، دوره آموزشی اطلاعات ارزی در واردات و صادرات به ویژه در فرآیند‌هایی چون ثبت‌سفارش، پرداخت‌ها، حواله ارزی، محاسبات گمرکی، بیمه‌نامه و ... طی 16 ساعت آموزشی در روزهای شنبه و دوشنبه از ساعت 16 تا 20 برگزار می‌شود. این دوره آموزشی از روز دوشنبه 30 مهرماه آغاز و در چهار جلسه برگزار می‌شود.

تدریس و مدیریت این دوره آموزشی برعهده ایرج زینال‌زاده است و مخاطبان آن مدیران و کارشناسان بنگاه‌های اقتصادی، صاحبان کسب‌وکارها و تمامی فعالان اقتصادی هستند.

در این دوره آموزشی سرفصل‌هایی چون اطلاعات ارزی در پرداخت‌ها (اعتبار اسنادی، بروات اسنادی و حواله ارزی)، •     عوامل موثر در تعیین نرخ ارز، واردات بدون انتقال ارز، نرخ ارز در محاسبه حق بیمه، تخلفات ارزی در تعیین تعرفه، گروه‌های کالایی، قاچاق کالا و ارز، مراحل واردات و روش‌های آن، قیمت تمام شده وارداتی و نرخ ارز، نحوه تکمیل اظهارنامه گمرکی و ارز، ارز صادراتی، واردات در مقابل صادرات، حواله ارزی، هزینه نمایشگاهی، دفاتر خارجی و ... مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

 با توجه به محدودیت ظرفیت این دوره، اولویت حضور با کسانی است که زودتر فرآیند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند. متقاضیان برای حضور در این دوره آموزشی باید فرم تکمیل شده ثبت‌نام را به همراه سایر مدارک مورد نیاز از طریق نمابر به شماره 88107762 و یا پست الکترونیک به آدرس edu@tccim.ir به موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی کسب و کار اتاق بازرگانی تهران ارسال کنند.

 همچنین علاقمندان به حضور در این دوره می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های 88107732 - 88107723 تماس بگیرند.

فرم ثبت‌نام