مرکز آموزش اتاق تهران برگزار می کند

کارگاه آموزشی سامانه جامع تجارت ایران

تاريخ 1396/07/24 ساعات 12:48

مرکز آموزش اتاق تهران کارگاه آموزشی تحت عنوان «سامانه جامع تجارت ایران»  را با هدف آشنایی فعالان اقتصادی با این سامانه برگزار می کند.

بر اساس گزارش بانک جهانی، در حال حاضر73 کشور در دنیا سامانه جامع تجارت  فرامرزی با قابلیت های مختلف را راه اندازی کرده اند.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت است، در راستای تكاليف قانوني تصريح شده در اساسنامه خود، ماده 70 قانون برنامه پنجم، ماده 8 قانون بهبود مستمر فضاي كسب و كار، طرح تحول اقتصادي و مصوبه كارگروه فاوا، پياده‌سازي پروژه سامانه جامع تجارت فرامرزی را از اواخر سال 1388 آغاز کرده است. سامانه جامع تجارت تجارت فرامرزی نقش یک واسط در میان پنجره واحد گمرک، پنجره واحد حمل ونقل، پنجره واحدمجوزها و پنجره واحد ارزی را ایفا می کند و سامانه های مذکور از طریق ارتباط تعریف شده می توانند با یکدیگر به تبادل اطلاعات بپردازند.

حال، مرکز آموزش اتاق تهران برای آگاهی بخشی به بازرگانان در خصوص این سامانه قصد دارد یک کارگاه آموزشی برگزار کند. مدت دوره آموزشی سامانه جامع تجارت، 8 ساعت آموزشی بوده و هدایت آن را دکتر مظفر ناصری برعهده خواهد داشت.

این دوره آموزشی از نهم آبان ماه آغاز شده و روزها و ساعات برگزاری آن سه شنبه ها ساعت 16 الی 20 خواهد بود.

آشنایی با اسناد حمل در تجارت خارجی، انواع ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت، مزایای سامانه جامعه تجارت نسبت به سامان ثبتارش و آشنایی عملی با سامانه جامع تجارت از جمله سرفصل هایی است که در این دوره آموزش داده می شود. متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند (علاوه بر دریافت‌ فرم‌های ثبت‌نام با توضیحات تکمیلی) با شماره‌های 88107732 و 88107723 تماس حاصل کنند.